Vitajte vo svete nehnuteľností.

Tu možno nájdete čo vás zaujíma.

Nehnuteľnosť ako investícia.

Podľa odborníkov sa v súčasnosti výnosnosť nájmu bytov na Slovensku pohybuje od 3 – 4,5%. V dlhodobom trhovom priemere sa nárast hodnoty nehnuteľností pohybuje v priemere 5-6% ročne. Investor si teda takouto formou mohol svoju investíciu zhodnotiť výnosom až 10% ročne.

"RENT MANAGEMENT" alebo správa prenájmu nehnuteľností.

Využite jednu z našich služieb „Rent management“. Alebo po slovensky, správu prenájmu nehnuteľnosti. Táto služba majiteľovi nehnuteľnosti zabezpečí profesionálnu a komplexnú starostlivosť ohľadom prenájmu konkrétnej nehnuteľnosti.

Rent management je hlavne o profesionalite a komplexnosti a šetrení času a starostí. Realitná kancelária presne vie, aké sú najčastejšie problémy pri podnikaní v nehnuteľnostiach, ako sa im vyhnúť a ako ich riešiť. A nakoľko je realitná kancelária profesionál, vie byť časovo efektívna. Dokáže tak spravovať aj väčšie portfólio nehnuteľností. To platí ako pre krátkodobé, tak aj dlhodobé prenájmy.

Je pri kúpe nehnuteľnosti výhodnejšia notárska úschova alebo vinkulácia peňažných prostriedkov na účte v banke?

Kúpa a predaj nehnuteľnosti náš často postaví pred otázku ako nastaviť spôsob platby kúpnej ceny, aby boli chránené záujmy i peniaze oboch zúčastnených strán ako kupujúceho tak i predávajúceho. Vinkulácia finančných prostriedkov na účte v banke nie je ochránená pred exekútorom. Naopak notárska úschova ochráni peniaze aj pred exekútorom. Táto veta asi hovorí za všetko.